ETL:n jäsenyritykset

Ab Bageri Bergwall Leipomo Oy, http://www.bergwall.fi
Ab Chipsters Food Oy, http://www.chipsters.fi
Ab Salmonfarm Oy, www.salmonfarm.fi
Alfmix Oy, http://www.alfmix.fi
A-Liha Jyväskylä Oy,
A-Logistiikka Oy,
Alpha Beverages Oy, http://www.alphabeverages.fi www.skycellar.fi
Altia Oyj, http://www.altiacorporation.com/fi/
Andelslaget Österbottens Kött, www.osterbottenskott.fi www.atriatuottajat.fi
Antell-Leipomot Oy, http://www.antell.fi
A-Pekoni Nurmo Oy, http://www.atria.fi
Apetit Oyj, http://www.apetitgroup.fi
Apetit Ruoka Oy, http://www.apetit.fi www.apetit.com
Apetit Suomi Oy, http://www.apetitgroup.fi http://www.apetit.fi
A-Pihvi Kauhajoki Oy, www.atria.fi
Arctic Forest Foods Oy,
Arctic Milk Oy, www.arcticmilk.fi
A-Rehu Oy, www.atriatuottajat.fi https://www.atriatuottajat.fi/arehu
Arla Oy, http://www.arla.fi
Aromtech Oy, www.aromtech.com
A-Sikateurastamo Oy, http://www.atria.fi
Atria-Chick Oy, http://www.atria.fi
Atria-Lihavalmiste Oy, www.atria.fi
Atria Oyj, http://www.atriagroup.com
Atria Suomi Oy, http://www.atria.fi
Atria-Tekniikka Oy, http://www.atria.fi
Atria-Tuoreliha Oy, http://www.atria.fi
Atria-Valmisruoka Oy, www.atria.fi
A-Tuottajat Oy, http://www.a-tuottajat.fi
Avena Kantvik Oy, www.mildola.fi
Bayer Oy, http://www.bayer.com
Berner Oy, http://www.berner.fi
Best-In Oy, https://www.best-in.fi
Bioferme Oy, www.bioferme.fi
Bonne Juomat Oy, www.bonnejuomat.fi
Botnia Grönsaker Ab - Botnia Vihannes Oy, www.botniavihannes.com
Brown-Forman Finland Oy, www.finlandia.com
Brunberg Oy, www.brunberg.fi
Bunge Finland Oy, www.bunge.fi
Caminito Oy, http://www.caminito.fi
Caverion Suomi Oy, http://www.caverion.com www.caverion.fi
Chinaman Oy, http://www.chinaman.fi
Chipsters Ab, https://www.chipsters.fi
Cloetta Suomi Oy, www.cloetta.fi
Continental Foods Finland Oy, www.campbellsoup.fi www.continentalfoods.eu
DanHatch Finland Oy, http://danhatch.fi/
Dennis Food Factory Oy, www.foodfactory.fi
Dragsvik Soldathemsförening rf,
Dr. Oetker Suomi Oy, www.oetker.fi
Eckes-Granini Finland Oy Ab, www.eckes-granini.fi
Edu Team Ky, http://www.ferrero.fi/
Elixi Oil Oy, http://www.elixioil.fi
Elokuu Luonnontuote Oy, www.elokuu-luonnontuote.fi
Elonen Oy Leipomo, www.elonen.fi
Escamar Seafood Oy,
Evijärven Peruna Oy, https://www.evipe.com
Famifarm Oy, www.jarvikyla.net www.jarvikyla.fi
Fazer Finland Oy, http://www.fazer.com
Fazer Leipomot Oy, http://www.fazer.com www.fazer.fi
Fazer Makeiset Oy, https://www.fazermakeiset.fi
Ferrero Scandinavia AB, filial i Finland, http://www.ferrero.fi/
Findest Protein Oy, http://www.findestprotein.fi/ www.findest.fi
Findus Finland Oy, https://www.findus.fi
Finlandia Candy Oy, http://www.finlandiacandy.fi
Finnamyl Oy, www.finnamyl.fi
Finn Spring Oy, www.finnspring.fi
F.K. Trube Oy, www.trube.fi
Froneri Finland Oy, http://www.nestle.fi/brands/jaatelo
Gold&Green Foods Oy, www.goldandgreenfoods.com/fi/ www.goldandgreenfoods.com
Gredon Invest Oy / Suklaatehdas Dammenberg, https://www.dammenberg.fi
Haminan Sotilaskotiyhdistys ry,
Hankkija Oy, http://www.agrimarket.fi
Haribo Lakrids Oy Ab, http://www.haribo.com
Heimon Kala Oy, www.heimonkala.fi
Helsingin Mylly Oy, www.helsinginmylly.fi
Herkkumaa Oy, www.herkkumaa.fi
Hermannin Viinitila Oy, www.hermanninviinitila.fi
Hirvijärven Osuusmeijeri,
HKScan Finland Oy, www.hookoo.fi www.hkruokatalo.fi
HKScan Oyj, http://www.hkscan.com
Honkajoki Oy, www.honkajokioy.fi
Huhtahyvät Oy, www.huhtahyvat.fi
Hunajainen SAM Oy, www.hunajainensam.fi
Hunajayhtymä Oy, https://www.hunaja.fi
Hyvärisen Leipomo Oy, http://www.hyvarisenleipomo.com
Häggman Oy, www.haggman.fi
Hämeenlinnan Osuusmeijeri, www.hmlosuusmeijeri.fi
Härmä Food Oy, www.harmafood.fi
Härmän SnackPoint Oy, http://www.snackpoint.fi
Hätälä Oy, www.hatala.fi
Jokilaakson Juusto Oy, http://www.silva.fi
Juustoportti Food Oy, www.juustoportti.fi
Juustoportti ILO Oy, www.juustoportti.fi
Kaffa Roastery, http://kaffaroastery.fi/ www.kaffaroastery.fi
Kajaanin Sotilaskotiyhdistys ry,
KalaValtanen Oy, www.kalavaltanen.fi
Kankaisten Öljykasvit Oy, https://www.virgino.fi
Kaskein Marja Oy, www.kaskeinmarja.fi
Kaslink Foods Oy, http://www.kaslink.fi
Kasvis Galleria Oy, www.kasvisgalleria.fi
Kasvishovi Oy, www.kasvishovi.fi
Kaustisen Osuusmeijeri, www.kaustisenosm.fi
Kavli Oy, www,kavli.fi www.kavli.fi
Kellomäen Herkkupaja Oy, www.kymenwiener.fi
Keskisen Mylly Oy, http://www.keskisenmylly.fi
Kesämäen Leipomo Oy, www.kesamaenleipomo.fi www.kesamaenleipomo.fi
Kiantama Oy, www.kiantama.fi
Kinnusen Mylly Oy, www.kinnusenmylly.fi
Kiurun Leipomo Oy, www.kiurunleipomo.fi
Konditoria Galette Ky, www.galette.fi
Korian leipomo Oy,
Kotirannan Vihannesjaloste Oy, http://www.vihannesjaloste.fi/
Kotivara Oy, www.kotivara.fi
Kruunu Herkku Oy, http://www.kruunuherkku.fi
Kuivaksen leipomo Oy, http://www.kuivaksenleipomo.fi
Kuusamon Juusto Oy, http://www.kuusamonjuusto.fi
Kuusisen Kala Oy, www.disas.fi www.kuusisenkala.fi
Kylmänen Food Oy, http://www.kylmanen.fi
Kymppi-Maukkaat Oy, http://www.kymppi-maukkaat.fi
Lagerblad Foods Oy, www.lagerbladfoods.fi
Laihian Mallas Oy, www.laihianmallas.fi
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas Oy, www.laitilan.com
Lantmännen Cerealia Oy, http://lantmannen.com/fi
Lapuan Peruna Oy, http://www.tarkkelysperuna.fi/tehtaat/lapua.link
Leader Snack Factory Oy,
Leipomo Salonen Oy, www.leipomosalonen.fi
Leivon Leipomo Oy, http://www.leivonleipomo.fi
Lieksan Laatuherkut Oy, www.lieksan.fi
Lihajaloste Korpela Oy, http://www.lihajaloste-korpela.fi
Liha ja Säilyke Oy, http://www.atria.fi
Lihatukku Harri Tamminen Oy, http://www.tamminen.fi
Lihatukku Jouni Partanen Oy, http://www.lihatukkujounipartanen.fi/
Lihavara Oy, www.kotivara.fi
Lihel Oy, www.lihel.fi
Linkosuon Leipomo Oy, www.linkosuo.fi
Luomu Invest Oy, www.luomunokka.fi
Länsi-Kalkkuna Oy, www.kalkkunaa.fi
Maalahden Limppu Oy - Malax Limpan Ab, www.maalahdenlimppu.fi
Maalaistuote Vataja Oy, https://www.maalaistuotevataja.fi
Maatilan lihakauppa Makuliha Oy, www.makuliha.fi
Makua Foods Oy, www.makuafoods.fi
Mannisen Kotileipomo Oy, www.mannisenkotileipomo.fi
Marja Bothnia Berries Oy Ltd, http://www.marjabothniaberries.fi/ www.marjabothniaberries.fi
Mars Finland Oy, www.masterfoods.fi
Massby Facility & Services Ltd. Oy, www.arla.com www.arlafoods.com
Maustaja Oy, www.maustaja.fi
Meira Oy, www.meira.fi
Moilas Leipomo Oy, http://www.moilas.com
Moilas Oy, http://www.moilas.com www.moilas.fi
MP-Maustepalvelu Oy, http://www.maustepalvelu.com
Mr. Panini Oy, https://www.panini.fi
Myllyn Paras Oy, http://www.myllynparas.fi
Myllyn Paras Oy Konserni, http://www.myllynparas.fi
Myllyn Paras Oy Pakasteet, www.myllynparas.fi
Naapurin Maalaiskana Oy, http://www.kronfagel.fi www.huttulankukko.fi
Napapiirin Kala Oy, http://www.savontaimen.fi/ www.savontaimen.fi
Niinisalon sotilaskotiyhdistys ry, www.sotilaskoti.com
Nokian Panimo Oy, www.nokianpanimo.fi
Nutricia Medical Oy, http://www.nutricia.fi/
Olvi Oyj, www.olvi.fi
Orkla Confectionery & Snacks Finland Ab, http://www.orklacs.fi www.orclacs.fi
Orkla Foods Finland Oy, http://www.orklafoods.fi
Osuuskauppa Suur-Savo, www.suursavo.fi
Osuuskunta Maitokolmio, www.maitokolmio.fi
Osuuskunta Maitomaa, www.maitomaa.fi
Osuuskunta Satamaito, http://www.satamaito.fi
Oy Arvid Nordquist Finland Ab, https://www.arvidnordquist.fi
Oy Estrella, http://www.estrella.fi/
Oy Gustav Paulig Ab, https://www.paulig.com www.paulig.fi
Oy Gust. Ranin / Lignell & Piispanen, www.lignellpiispanen.fi
Oy Halva Ab, www.halva.fi
Oy Hartwall Ab, http://www.hartwall.fi
Oy Helsingin Weekend Snacks Ltd, http://www.weekendsnacks.com
Oy Karl Fazer Ab, https://www.fazer.com www.fazer.fi
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland, http://www.unibake.fi
Oy Linseed Protein Finland Ltd, http://www.linseed.fi
Oy Lunden Ab Jalostaja, www.lunden.fi www.jalostaja.fi
Oy Moilas GF Ltd, http://www.moilas.com
Oy Mondelez Finland Ab, www.mondelezinternational.fi/sites/finland
Oy Novelpack Ab, https://www.novelpack.fi
Oy Pack Company Ab, https://www.packcompany.fi
Oy Polar Mills Ab, www.helsinginmylly.fi
Oy Roberts Ab, www.roberts.fi
Oy Semper Ab, www.semper.fi
Oy Sinebrychoff Ab, http://www.sinebrychoff.fi www.koff.fi
Oy Snellman Ab, http://www.snellman.fi
Oy Soya Ab, http://www.jalotofu.fi
Oy Trio Trading Ab, www.fishk.fi
Paimion Teurastamo Oy, www.kaivonliha.fi/pt/
Pakkasmarja Oy, https://www.pakkasmarja.fi
Paulig Oy, http://www.paulig.fi
Perniön Liha Oy, www.pernionliha.fi
Pernod Ricard Finland Oy, https://www.pernod-ricard-finland.com
Pesolan Leipomo Oy, www.pesolanleipomo.fi
Picadeli Finland Oy, http://www.picadeli.fi
Piiras Kartano Oy, www.piiraskartano.fi
Pohjolan Peruna Oy, www.pohjolanperuna.fi
Polarica Oy, http://www.polarica.fi
Polttimo Oy, http://www.polttimo.com
Porin Leipä Oy, www.porinleipa.fi
Porlammin Meijeri Oy, www.porlammin.fi www.porlammiosuusmeijeri.fi
Potwell Oy, www.potwell.fi
Pramia Oy, www.pramia.fi
Prominent Food GMP Oy, www.prominentfood.com
Puljonki Oy, www.puljonki.fi
Raisioagro Oy, www.raisioagro.com www.rehuraisio.com
Raisionkaaren Teollisuuspuisto Oy, www.raisio.com
Raisio Oyj, www.raisio.com
Rasilaisen Hapankaali Oy, http://www.rasilaisenhapankaali.fi/
Ravintoraisio Oy, www.raisio.com
Ravintorengas Oy, www.ravintorengas.fi
Real Snacks Oy, www.realsnacks.fi
Refresco Finland Oy, www.refresco.fi
Reinin Liha Oy, http://www.reininliha.fi
Riitan Herkku Oy, www.riitanherkku.fi
Risto Peltolan Leipomo Oy, http://www.ristopeltolanleipomo.fi
Roinilan Lihatila Oy, personal.inet.fi/saparosoppa
Rye Rye Oy, http://www.kyrodistillery.com
Saarioinen Oy, https://www.saarioinen.fi
Saba Fresh Cuts Oy, http://www.dole.se/fi/Valmiiksi-leikattu-salaatti/ http://www.dole.se/salaatti
Sahalahden Broiler Oy, www.atria.fi
Saimaan Juomatehdas Oy, https://www.saimaanjuomatehdas.fi
Salico Oy, www.salico.fi
Santa Maria Finland Ab, http://www.santamaria.fi
Sauvon Säilyke Oy, www.sauvonsailyke.fi
Savon Taimen Oy, http://www.savontaimen.fi
Senson Oy, http://www.senson.fi
Sinebrychoff Supply Company Oy,
Sini-Pellava Oy, http://www.sini-pellava.fi
Sinuhe Ky, http://www.sinuhe.fi
Snellmanin Kokkikartano Oy, www.kokkikartano.fi
Snellmanin Lihanjalostus Oy, http://www.snellman.fi
Sodankylän Sotilaskotiyhdistys ry, sodsky.nettisivut.fi
Starfood Finland Oy, http://starfood.fi/ www.starfood.fi
Suomen Hiiva Oy, www.suomenhiiva.fi
Suomen Nestlé Oy, http://www.nestle.fi
Suomen Sokeri Oy, http://www.nordicsugar.fi www.nordicsugar.com
Tampereen Lihajaloste Oy, www.tampereenlihajaloste.fi
Tapola Oy Lihanjalostustehdas, www.tapola.fi
T:mi Leipomo Pekan Parhaat, www.pekanparhaat.fi
Toripiha Oy, www.toripiha.fi
Turun Eines Oy, http://www.turuneines.fi
Turun Mestaripalvi Oy, www.mestaripalvi.fi
Unilever Finland Oy, www.unilever.com www.unilever.fi
Unilever Spreads Finland Oy,
Vaalan Juustola Oy, vaalanjuustola.fi
Vaasan Oy, http://www.vaasan.com
Vaissi Oy, www.vaissi.fi
Valio Oy, http://www.valio.fi
Valkealan sotilaskotiyhdistys ry, www.valkealansotilaskoti.fi
Vehmaan Maut Oy, www.vehmaanmaut.fi
Veljekset Mattila Oy, www.veljeksetmattila.fi
Veraisen Leipomo Oy, http://www-leipomoverainen.fi www.leipomoverainen.fi
Viking Malt Oy, http://www.vikingmalt.com
Vitario Oy, https://www.valmix.fi
Vuohelan Herkku Oy, www.vuohelanherkku.fi
Vörlön Vihannes Oy, http://www.vorlo.fi
Wursti Oy J & J, http://www.wursti.fi
Yrjö Wigren Oy, www.yrjowigren.fi
Ämmän Leipä Oy, http://www.ammanleipa.fi
Esittelylaatikko

Elintarviketeollisuusliitto ry edustaa
Suomessa toimivia kaiken kokoisia ruokien ja juomien valmistajayrityksiä. Lue lisää