ETL:n jäsenyritykset

Ab Bageri Bergwall Leipomo Oy, http://www.bergwall.fi
Ab Chipsters Food Oy, http://www.chipsters.fi
Ab Salmonfarm Oy, https://www.salmonfarm.fi
Agrox Oy, http://www.agrox.fi
Alfmix Oy, http://www.alfmix.fi
A-Liha Jyväskylä Oy, http://www.atria.fi
A-Logistiikka Oy, https://www.atria.fi
Alpha Beverages Oy, http://www.alphabeverages.fi www.skycellar.fi
Altia Oyj, http://www.altiacorporation.com/fi/
Andelslaget Österbottens Kött, https://www.osterbottenskott.fi www.atriatuottajat.fi
Antell-Leipomot Oy, http://www.antell.fi
A-Pekoni Nurmo Oy, http://www.atria.fi
Apetit Oyj, http://www.apetitgroup.fi
Apetit Ruoka Oy, http://www.apetit.fi www.apetit.com
Apetit Suomi Oy, http://www.apetit.fi
A-Pihvi Kauhajoki Oy, www.atria.fi
Arctic Forest Foods Oy, http://www.arcticsuperfoods.com
Arctic Milk Oy, https://www.arcticmilk.fi
A-Rehu Oy, https://www.atriatuottajat.fi https://www.atriatuottajat.fi/arehu
Arla Oy, http://www.arla.fi
Aromtech Oy, https://www.aromtech.com
A-Sikateurastamo Oy, http://www.atria.fi
Atria-Chick Oy, http://www.atria.fi
Atria-Lihavalmiste Oy, https://www.atria.fi
Atria Oyj, http://www.atriagroup.com
Atria Suomi Oy, http://www.atria.fi
Atria-Tekniikka Oy, http://www.atria.fi
Atria-Tuoreliha Oy, http://www.atria.fi
Atria-Valmisruoka Oy, www.atria.fi
A-Tuottajat Oy, http://www.a-tuottajat.fi
Avena Kantvik Oy, https://www.mildola.fi
Bayer Oy, http://www.bayer.com
Berner Oy, http://www.berner.fi
Best-In Oy, https://www.best-in.fi
Bioferme Oy, www.bioferme.fi
Bonne Juomat Oy, https://www.bonnejuomat.fi
Botnia Grönsaker Ab - Botnia Vihannes Oy, www.botniavihannes.com
Brown-Forman Finland Oy, https://www.finlandia.com
Brunberg Oy, https://www.brunberg.fi
Bunge Finland Oy, https://www.bunge.fi
Caminito Oy, http://www.caminito.fi
Caverion Suomi Oy, http://www.caverion.com www.caverion.fi
Chinaman Oy,
Chipsters Ab, https://www.chipsters.fi
Cloetta Suomi Oy, www.cloetta.fi
Continental Foods Finland Oy, www.campbellsoup.fi www.continentalfoods.eu
DanHatch Finland Oy, http://danhatch.fi/
Dennis Food Factory Oy, https://www.foodfactory.fi
Domretor Oy, https://www.domretor.fi
Dragsvik Soldathemsförening rf,
Dr. Oetker Suomi Oy, https://www.oetker.fi
Eckes-Granini Finland Oy Ab, https://www.eckes-granini.fi
Edu Team Ky, http://www.ferrero.fi/
Elixi Oil Oy, http://www.elixioil.fi
Elokuu Luonnontuote Oy, https://www.elokuu-luonnontuote.fi
Elonen Oy Leipomo, https://www.elonen.fi
Escamar Seafood Oy,
Evijärven Peruna Oy, https://www.evipe.com
Famifarm Oy, https://www.jarvikyla.net www.jarvikyla.fi
Fazer Finland Oy, http://www.fazer.com
Fazer Leipomot Oy, http://www.fazergroup.com/fi/
Fazer Makeiset Oy, https://www.fazermakeiset.fi
Ferrero Scandinavia AB, filial i Finland, http://www.ferrero.fi/
Findest Protein Oy, http://www.findestprotein.fi/ www.findest.fi
Findus Finland Oy, https://www.findus.fi
Finlandia Candy Oy, http://www.finlandiacandy.fi
Finnamyl Oy, www.finnamyl.fi
Finn Spring Oy, www.finnspring.fi
F.K. Trube Oy, https://www.trube.fi
Froneri Finland Oy, http://www.pingviini.fi
Gold&Green Foods Oy, https://fi.goldandgreenfoods.com/fi/
Gredon Invest Oy / Suklaatehdas Dammenberg, https://www.dammenberg.fi
Haminan Sotilaskotiyhdistys ry,
Hankkija Oy, http://www.agrimarket.fi
Haribo Lakrids Oy Ab, http://www.haribo.com
Heimon Kala Oy, www.heimonkala.fi
Helsingin Mylly Oy, https://www.helsinginmylly.fi
Herkkumaa Oy, www.herkkumaa.fi
Hermannin Viinitila Oy, www.hermanninviinitila.fi
Hirvijärven Osuusmeijeri,
HKScan Finland Oy, http://www.hk.fi; www.hkscan.com
HKScan Oyj, http://www.hkscan.com
Honkajoki Oy, https://www.honkajokioy.fi
Huhtahyvät Oy, www.huhtahyvat.fi
Hunajainen SAM Oy, www.hunajainensam.fi
Hunajayhtymä Oy, https://www.hunaja.fi
Hyvärisen Leipomo Oy, http://www.hyvarisenleipomo.com
Häggman Oy, https://www.haggman.fi
Hämeenlinnan Osuusmeijeri, www.hmlosuusmeijeri.fi
Härmä Food Oy, www.harmafood.fi
Härmän SnackPoint Oy, http://www.snackpoint.fi
Hätälä Oy, https://www.hatala.fi
Jokilaakson Juusto Oy, http://www.silva.fi
Juustoportti Food Oy, https://www.juustoportti.fi
Juustoportti ILO Oy, https://www.juustoportti.fi
Kaffa Roastery, http://kaffaroastery.fi/ www.kaffaroastery.fi
Kajaanin Sotilaskotiyhdistys ry,
KalaValtanen Oy, www.kalavaltanen.fi
Kankaisten Öljykasvit Oy, https://www.virgino.fi
Kaskein Marja Oy, www.kaskeinmarja.fi
Kaslink Foods Oy, http://www.kaslink.fi
Kasvis Galleria Oy, www.kasvisgalleria.fi
Kasvishovi Oy, www.kasvishovi.fi
Kaustisen Osuusmeijeri, www.kaustisenosm.fi
Kavli Oy, www,kavli.fi www.kavli.fi
Kellomäen Herkkupaja Oy, www.kymenwiener.fi
Keskisen Mylly Oy, http://www.keskisenmylly.fi
Kesämäen Leipomo Oy, https://www.kesamaenleipomo.fi
Kiantama Oy, https://www.kiantama.fi
Kinnusen Mylly Oy, https://www.kinnusenmylly.fi
Kiurun Leipomo Oy, https://www.kiurunleipomo.fi
Konditoria Galette Ky, https://www.galette.fi
Korian leipomo Oy, http://www.korianleipomo.fi/
Kotirannan Vihannesjaloste Oy, http://www.vihannesjaloste.fi/
Kotivara Oy, https://www.kotivara.fi
Kruunu Herkku Oy, http://www.kruunuherkku.fi
Kuivaksen leipomo Oy, http://www.kuivaksenleipomo.fi
Kuusamon Juusto Oy, http://www.kuusamonjuusto.fi
Kuusisen Kala Oy, https://www.disas.fi www.kuusisenkala.fi
Kylmänen Food Oy, http://www.kylmanen.fi
Kymppi-Maukkaat Oy, http://www.kymppi-maukkaat.fi
Lagerblad Foods Oy, https://www.lagerbladfoods.fi
Laihian Mallas Oy, www.laihianmallas.fi
Laitilan Wirvoitusjuomatehdas Oy, www.laitilan.com
Lantmännen Cerealia Oy, http://lantmannen.com/fi
Lapuan Peruna Oy, http://www.tarkkelysperuna.fi/tehtaat/lapua.link
Leader Snack Factory Oy, http://www.leader.fi
Leipomo Salonen Oy, www.leipomosalonen.fi
Leivon Leipomo Oy,
Lieksan Laatuherkut Oy, www.lieksan.fi
Lihajaloste Korpela Oy, http://www.korpela.fi
Liha ja Säilyke Oy, http://www.atria.fi
Lihatukku Harri Tamminen Oy, http://www.tamminen.fi
Lihatukku Jouni Partanen Oy, http://www.lihatukkujounipartanen.fi/
Lihavara Oy, https://www.kotivara.fi
Lihel Oy, https://www.lihel.fi
Linkosuon Leipomo Oy, https://www.linkosuo.fi
Luomu Invest Oy, www.luomunokka.fi
Länsi-Kalkkuna Oy,
Maalahden Limppu Oy - Malax Limpan Ab, https://www.maalahdenlimppu.fi
Maalaistuote Vataja Oy, https://www.maalaistuotevataja.fi
Maatilan lihakauppa Makuliha Oy, www.makuliha.fi
Makua Foods Oy, www.makuafoods.fi
Mannisen Kotileipomo Oy, www.mannisenkotileipomo.fi
Marja Bothnia Berries Oy Ltd, http://www.marjabothniaberries.fi/ www.marjabothniaberries.fi
Mars Finland Oy, www.masterfoods.fi
Massby Facility & Services Ltd. Oy, https://www.arla.com www.arlafoods.com
Maustaja Oy, www.maustaja.fi
Meira Oy, https://www.meira.fi
Moilas Leipomo Oy, http://www.moilas.com
Moilas Oy, http://www.moilas.com www.moilas.fi
MP-Maustepalvelu Oy, http://www.maustepalvelu.com
Mr. Panini Oy, https://www.panini.fi
Myllyn Paras Oy, http://www.myllynparas.fi
Myllyn Paras Oy Konserni, http://www.myllynparas.fi
Myllyn Paras Oy Pakasteet, https://www.myllynparas.fi
Naapurin Maalaiskana Oy, http://www.naapurinmaalaiskana.fi/
Napapiirin Kala Oy, http://www.savontaimen.fi/ www.savontaimen.fi
Niinisalon sotilaskotiyhdistys ry,
Nokian Panimo Oy, www.nokianpanimo.fi
Nutricia Medical Oy, http://www.nutricia.fi/
Olvi Oyj, www.olvi.fi
Orkla Confectionery & Snacks Finland Ab, http://www.orklacs.fi www.orclacs.fi
Orkla Foods Finland Oy, http://www.orklafoods.fi
Osuuskauppa Suur-Savo,
Osuuskunta Maitokolmio, www.maitokolmio.fi
Osuuskunta Maitomaa, https://www.maitomaa.fi
Osuuskunta Satamaito, http://www.satamaito.fi
Oy Arvid Nordquist Finland Ab, https://www.arvidnordquist.fi
Oy Estrella, http://www.estrella.fi/
Oy Gustav Paulig Ab, https://www.paulig.com www.paulig.fi
Oy Gust. Ranin / Lignell & Piispanen, www.lignellpiispanen.fi
Oy Halva Ab, www.halva.fi
Oy Hartwall Ab, http://www.hartwall.fi
Oy Helsingin Weekend Snacks Ltd, http://www.weekendsnacks.fi
Oy Karl Fazer Ab, https://www.fazer.com www.fazer.fi
Oy Lantmännen Unibake Ab Finland, http://www.unibake.fi
Oy Linseed Protein Finland Ltd, http://www.linseed.fi
Oy Lunden Ab Jalostaja, www.lunden.fi www.jalostaja.fi
Oy Moilas GF Ltd, http://www.moilas.com
Oy Mondelez Finland Ab, www.mondelezinternational.fi/sites/finland
Oy Novelpack Ab, https://www.novelpack.fi
Oy Pack Company Ab, https://www.packcompany.fi
Oy Polar Mills Ab, https://www.helsinginmylly.fi
Oy Roberts Ab, www.roberts.fi
Oy Semper Ab, https://www.semper.fi
Oy Sinebrychoff Ab, http://www.sinebrychoff.fi www.koff.fi
Oy Snellman Ab, http://www.snellman.fi
Oy Soya Ab, http://www.jalotofu.fi
Oy Trio Trading Ab, https://www.fishk.fi
Paimion Teurastamo Oy, https://www.kaivonliha.fi/pt/
Pakkasmarja Oy, https://www.pakkasmarja.fi
Paulig Oy, http://www.paulig.fi
Perniön Liha Oy, www.pernionliha.fi
Pernod Ricard Finland Oy, https://www.pernod-ricard-finland.com
Pesolan Leipomo Oy, https://www.pesolanleipomo.fi
Picadeli Finland Oy, http://www.picadeli.fi
Piiras Kartano Oy, www.piiraskartano.fi
Pohjolan Peruna Oy, www.pohjolanperuna.fi
Polarica Oy, http://www.polarica.fi
Polttimo Oy, http://www.polttimo.com
Porin Leipä Oy,
Porlammin Meijeri Oy, http://www.porlammin.fi/
Potwell Oy, www.potwell.fi
Pramia Oy, www.pramia.fi
Prominent Food GMP Oy, https://www.prominentfood.com
Puljonki Oy, https://www.puljonki.fi
Raisioagro Oy, www.raisioagro.com www.rehuraisio.com
Raisionkaaren Teollisuuspuisto Oy, www.raisio.com
Raisio Oyj, https://www.raisio.com
Rasilaisen Hapankaali Oy, http://www.rasilaisenhapankaali.fi/
Ravintoraisio Oy, www.raisio.com
Ravintorengas Oy, www.ravintorengas.fi
Real Snacks Oy, www.realsnacks.fi
Refresco Finland Oy, www.refresco.fi
Reinin Liha Oy, http://www.reininliha.fi
Riitan Herkku Oy, www.riitanherkku.fi
Risto Peltolan Leipomo Oy, http://www.ristopeltolanleipomo.fi
Roinilan Lihatila Oy, https://personal.inet.fi/saparosoppa
Rye Rye Oy, http://www.kyrodistillery.com
Saarioinen Oy, https://www.saarioinen.fi
Saba Fresh Cuts Oy, http://www.dole.se/fi/Valmiiksi-leikattu-salaatti/ http://www.dole.se/salaatti
Sahalahden Broiler Oy, https://www.atria.fi
Saimaan Juomatehdas Oy, https://www.saimaabrewingco.fi
Salico Oy, www.salico.fi
Santa Maria Finland Ab, http://www.santamaria.fi
Sauvon Säilyke Oy, www.sauvonsailyke.fi
Savon Taimen Oy, http://www.savontaimen.fi
Senson Oy, http://www.senson.fi
Sinebrychoff Supply Company Oy,
Sini-Pellava Oy, http://www.sini-pellava.fi
Sinuhe Ky,
Snellmanin Kokkikartano Oy, https://www.kokkikartano.fi
Snellmanin Lihanjalostus Oy, http://www.snellman.fi
Sodankylän Sotilaskotiyhdistys ry,
Starfood Finland Oy, http://starfood.fi/ www.starfood.fi
Suomen Hiiva Oy, www.suomenhiiva.fi
Suomen Nestlé Oy, http://www.nestle.fi
Suomen Sokeri Oy, http://www.nordicsugar.fi www.nordicsugar.com
Tampereen Lihajaloste Oy, www.tampereenlihajaloste.fi
Tapola Oy Lihanjalostustehdas, https://www.tapola.fi
T:mi Leipomo Pekan Parhaat, www.pekanparhaat.fi
Toripiha Oy, https://www.toripiha.fi
Turun Eines Oy, http://www.turuneines.fi
Turun Mestaripalvi Oy, www.mestaripalvi.fi
Unilever Finland Oy, https://www.unilever.com www.unilever.fi
Unilever Spreads Finland Oy,
Vaalan Juustola Oy, vaalanjuustola.fi
Vaasan Oy, http://www.vaasan.com
Vaissi Oy, www.vaissi.fi
Valio Oy, http://www.valio.fi
Valkealan sotilaskotiyhdistys ry,
Vehmaan Maut Oy, www.vehmaanmaut.fi
Veljekset Mattila Oy, www.veljeksetmattila.fi
Veraisen Leipomo Oy,
Viking Malt Oy, http://www.vikingmalt.com
Vitario Oy, https://www.valmix.fi
Vuohelan Herkku Oy,
Vörlön Vihannes Oy, http://www.vorlo.fi
Wursti Oy J & J, http://www.wursti.fi
Yrjö Wigren Oy, https://www.yrjowigren.fi
Ämmän Leipä Oy, http://www.ammanleipa.fi
Esittelylaatikko

Elintarviketeollisuusliitto ry edustaa
Suomessa toimivia kaiken kokoisia ruokien ja juomien valmistajayrityksiä. Lue lisää